ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА СІЛЬСЬКОМУ ПОДВІР’Ї

Письменник Микола Клец живе у селі Малі Мацевичі, що в Старокостянтинівському районі. Там він написав низку поетичних збірок, зокрема і «Logos – імператив небесний і земний», за яку свого часу отримав обласну літературну премію імені Миколи Федунця.

І ось вийшла нова книжечка «Здивоване озеро» для дітей молодшого шкільного віку. В ній як і в попередній «Одкровення від Бориса», тексти виписані переважно із лелечих мотивів.

Річ у тім, що в поета замешкав бузько. За словами автора, лелека ніколи не відлітав у вирій. Сиротою був. Але ним, покинутого батьками, заопікувався самотній Микола Захарович. І тривала ця дружба впродовж сімнадцяти років. От і визріла, як зізнається письменник, зухвала думка і перекласти безсловесні вірші з лелечого голосу на людську мову. Так народилося дві книжечки для маленьких читачів. А в Хмельницькій обласній організації НСПУ виникла не менш незвичайна ідея: презентацію збірочки «Здивоване озеро» провести на сільському подвір’ї Миколи Клеца. І група письменників подалася майже у стокілометрову дорогу… На літературний захід навідалися сусіди, директор школи Ольга Юріївна Куйдан-Сторожук, учитель Тетяна Василівна Якуба, лікарі міськрайонного шпиталю Микола Григорович Іщук, які недавно оперували Миколу Захаровича, та інші. Про свого колегу по перу розповідали Василь Горбатюк – редактор дитячої книжечки, поетеса Лідія Ярохно, Петро Маліш – голова ХОО НСПУ. Автор усім присутнім подарував із дарчими написами книжечку «Здивоване озеро».

Петро Синьогірний

Фото Андрія Грищука


Залишити відповідь