Максим Рильський “знову” на Хмельниччині!!!

         У Хмельницькому обласному літературному музеї відбулася зустріч із головою родинного Фонду Максима Рильського, його внуком-тезкою, також Максимом Рильським.

IMG_0619

        Дослідник творчості свого діда завітав на Хмельниччину, аби оголосити про проведення чергового Всеукраїнського поетичного конкурсу «Троянди і виноград».

      Цьогоріч уже вчетверте (перші три конкурси відбулися в 2006, 2008 та в 2012 роках) аматори художнього слова пропонуватимуть свою творчість на розгляд журі, серед відомі поети, літературознавці, такі як Іван Драч, Микола Луків, Вікторія Колесник, Максим Рильський та інші.

      – Хмельницький став другим містом після Києва, куди я приїхав із оголошенням конкурсу, адже знаю, що тут є дуже талановиті поети, твори яких зачіпають «за живе», – зауважив Максим Георгійович.

   І справді, наші поетеси, уже члени Національної спілки письменників України, Олена Ткачук  і Ольга Остапчук з Дунаєвець є лауреатами цього поетичного конкурсу. Ще один переможець – Анатолій Сєров – проживає у селі Явтухи Деражнянського району.

     – «Троянди і виноград» – це конкурс для найширших верств населення (від 10 років й старших). Він ставить за мету відкрити дарування людини, яка, можливо, пише тільки для себе, – зауважив Максим Рильський.

     IMG_0604

IMG_0614

      Дослідник творчості відомого поета навів статистику, з якої присутні у залі письменники, представники місцевих ЗМІ дізналися, що найактивніше до поетичного вернісажу за ці роки долучалася учнівська молодь – школярі, студенти, після них ідуть освітяни – вчителі, викладачі, далі – журналісти. Цікаво, що серед конкурсантів були й медики, бухгалтери, архітектори. Тобто, поетичне слово доступне людям різних професій.

       Під час зустрічі присутні розповідали про свої наукові та літературознавчі дослідження творчості Максима Тадейовича Рильського. Зокрема, директор музею Василь Горбатюк повідав про те, працюючи в одному з київських архівів, натрапив на досі невідомий вірш поета… Згодом він опублікував цей вірш у газеті «Літературна Україна». Нині поетичний твір часто використовують у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського.

18452732_10212788107081514_390341481_o

   Про проведення студентської науково-практичної конференції в Хмельницькій гуманітарній-педагогічній академії, приуроченої творчості Максима Рильського, розповів доктор педагогічних наук, професор Віталій Мацько. Він також повідав про свою роботу в архівах, звідки почерпнув чимало цікавої інформації про поета, яку тепер розповідає своїм студентам.

IMG_0611

       Під час зустрічі лауреат конкурсу Ольга Остапчук прочитала свої нові вірші, розповіла про свою участь у поетичному вернісажі, який, на її думку, дає хорошу можливість самовиразитись, виявляє поетичну іскру в людей, які тягнуться до слова, експериментують.

   Максим Георгійович розповів про умови проведення конкурсу. За його словами, цього року передбачено чотири номінації в жанрі лірики: патріотична, філософська, інтимна, пейзажна. Кожний учасник може надіслати один або декілька віршів у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків. Усі твори слід надсилати на адресу музею М. Рильського (03039, Київ-39, вул. Максима Рильського, 7, з поміткою «Поетичний вернісаж»). Крайня дата на поштовому штемпелі – 25 вересня. Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе: ПІБ, повна адреса, контактний телефон, вік, освіта, місце роботи, посада. Надіслані твори не рецензуватимуться і не повертатимуться.

   Присутні ставили різні запитання внуку великого поета. Максим Георгійович розповідав про цікаві епізоди з життя свого діда.

   Насамкінець зустрічі Максим Рильський подарував літературному музею деякі нові видання творів Максима Тадейовича. Василь Горбатюк же вручив досліднику свою книгу «Слово і меч», в якій розповідається про Павла Богацького, видавця і редактора журналу «Української хати», де свого часу часто публікував свої твори тоді юний Максим Рильський.

   Активну участь в організації презентації конкурсу взяв відомий на Хмельниччині журналіст Павло Хорошенюк.

18427058_10212788108681554_1593893015_o

IMG_0618


Залишити відповідь