«Західна Європа і Україна: мистецькі паралелі і меридіани»

     es (1)

    У рамках відзначення днів Європи у Хмельницькому обласному літературному музеї відбулося засідання «круглого столу» «Західна Європа і Україна: мистецькі паралелі і меридіани».

      «Круглий стіл» мав декілька сторінок. Так, завідуюча відділом експозиційної роботи обласного художнього музею Марія Фролова розповіла про європейські традиції у творчості представників Львівської живописної школи (на прикладі творів з музейної колекції).

20170512_114419

    «Крила натхнення Юзефа Ігнаци Крашевського» – так називався виступ директора обласного літературного  музею Василя Горбатюка. У ньому йшлося про творчий та життєвий шлях польського письменника ХІХ століття, який  майже десять років мешкав у селі Киселі нинішнього Старокостянтинівського району, написав тут низку творів, у яких розповів про тогочасне життя українських селян.

20170512_115444

       Тему продовжив директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» Богдан Пажимський. Він повів мову про минуле, сучасне та майбутнє колишнього маєтку Юзефа Ігнаци Крашевського в Киселях, який нині, вже кілька років, перебуває фактично в бездоглядному стані. У своєму підсумковому рішенні учасники засідання «круглого столу» зазначили про необхідність не лише збереження цієї пам’ятки історії й культури, але й перетворення її в діючий заклад у сфері літературознавства рідного краю.

20170512_120608


Залишити відповідь