Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль “Зернослово”

    Цьогоріч вдруге на Хмельниччині проводився Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «Зернослово», заснований обласною організацією Національної спілки письменників України та обласним літературним музеєм. Приймати поетів і прозаїків Хмельничини та сусідніх областей України – Тернопіллля, Житомирщини, Львівщини, Вінниччини – випала честь Ярмолинецькому району. 

IMG_2806

        Упродовж двох днів (25-26 жовтня) члени Національної спілки письменників України зустрічалися з учнями та вчителями загальноосвітніх навчальних закладів, технологічного та професійного ліцею, бібліотекарями району і тими, кому небайдуже слово, хто вміло користується ним, возвеличує.

IMG_2779

     Назва фестивалю «Зернослово» є не випадковою. За словами голови Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України Василя Горбатюка, цей новотвір взято із твору нашого земляка, уродженця села Микитинці, лауреата премії імені Т. Г. Шевченка Костя Гордієнка,

img506img498

який увійшов у літературу як автор реалістичних повістей та романів, що розповідають про життя простих селян, по-справжньому закоханих у життя.

       Спершу письменники зібралися в Хмельницькому обласному літературному музеї, де мали можливість більше дізнатися про життєвий та творчий шлях митців нашого краю.  Традиційно поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка та вирушили в Ярмолинці.

20161025_113013

Тут у приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося поетично-музичне свято.

IMG_2787IMG_2789

      Щирі вітання линули від начальника відділу культури Ярмолинецької РДА Євгена Гжегожевського та керуючого справами Ярмолинецької районної ради Анатолія Лиса.

IMG_2804IMG_2816

IMG_2796

    Запашним короваєм під супровід прекрасної пісні «Український коровай», написаної Вадимом та Євгеном Гжегожевськими на слова Миколи Коваля, родом із села Боднарівки, зустрічали ярмолинчани гостей із різних куточків України –  Жанну Юзву з Тернополя,

IMG_2838

Анатолія Сірика з Житомира,

IMG_2846

Ігоря Гургулу зі Львова

IMG_2830

та письменників Хмельниччини – Василя Горбатюка, Анатолія Ненцінського, Ніну Шмурікову, Ростислава Балему, Віталія Міхалевського, Михайла Цимбалюка, Ольгу Остапчук, Людмилу Веселу.

IMG_2820IMG_2855

IMG_2857 IMG_2864

IMG_2876         IMG_2878

           IMG_2887

          На запрошення ведучої заходу бібліотекаря Ярмолинецької ЦРБ Людмили Курятнік вони брали слово, розповідали про себе, про свою творчість, читали вірші, уривки із поем, твори коротких жанрів (замальовки, етюди). Весь час підтримували контакт з аудиторією. Наприклад, Ігор Гургула перед тим, як читати поезії, ознайомив із своєю книгою «Трикутник», куди увійшли вірші, написані у формі СМС, і запропонував присутнім дописати рядки із поданої строфи. Тим, у кого вийде найкраще, і дістанеться збірка СМС-ок. Врешті,  унікальну книгу отримали член літературного клубу «Автограф», що діє при Ярмолинецькій ЦРБ, і авторка цієї статті.

       Під час заходу звучали й поезії ярмолинчан. Так, учениця 9 класу Ярмолинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Ірина Дузяк прочитала вірш нашого земляка Петра Сасюка «Я – 600 (містечку юності моєї, Ярмолинцям – 600)». Член місцевої літературної студії «Автограф» Жанна Олійник проникливо й щиро передала почуття своєю патріотичною лірикою.

IMG_2790IMG_2904

      Також на святі був присутній і мав слово гість із Житомира заслужений майстер народної творчості України Антон Гриб – наш земляк, родом із Слобідки-Глушковецької. На його вірші написані пісні, що глибоко проникають у  серця людей.

IMG_2893

    Линули й музичні вітання, зокрема, від учениці Солобковецької дитячої музичної школи Валерії Стрихарчук та саксофоніста Сергія Авілова з Вінниці. Привітав колег по перу із проведенням такого прекрасного фестивалю голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Володимир Захар’єв.

IMG_2848                               IMG_2870

IMG_2899

IMG_2910

    Щиро подякувавши усім присутнім, особливо директору Ярмолинецької ЦРБ Марині Гриб, яка доклала значних зусиль для того, аби це свято відбулося на високому рівні, письменники вирушили у село Михайлівку (колишній Михалпіль), де свого часу у земському училищі навчався Кость Гордієнко. Сьогодні тут є музейна кімната, присвячена життю і творчості нашого знаменитого земляка. Оглянувши світлини, листи, послухавши розповідь бібліотекаря Антоніни Залуцької, письменники поїхали на малу батьківщину Костя Олексійовича у с. Микитинці. Сфотографувалися біля криниці, з якої понад сто років тому не раз пив воду письменник, побували на подвір’ї, де колись  стояла хата, в якій мешкала сім’я Гордієнків, де народився майбутній майстер слова.

image (1)image (2)image

image (3)image (4)

     З Микитинець шлях проліг у село Загінці Деражнянського району, де підлітком працював у поміщицькому маєтку Кость Гордієнко. Спогадами про юнацькі роки хлопця поділилася місцева жителька, колишня вчителька Ганна Ткачук, яка добре пам’ятає цього життєлюба-письменника, адже не раз листувалася з ним, часто зустрічалася в рідному селі, куди Кость Олексійович час від часу приїздив.

       Будучи на Деражнянщині, не могли не заїхати в Слобідку-Шелехівську, до літературно-меморіального музею Анни Ахматової. Під час екскурсії багато цікавого, нового дізналися про цю ще одну неординарну постать у літературі.

      Наступного дня гості-письменники розділилися на групи і виїхали на зустрічі в школи: у Правдівку, Сутківці, Солобківці, Нове Село. «Живе» спілкування з поетами, прозаїками дало можливість дітям ще більше зацікавитися літературою, пройнятися актуальними темами, врешті, самим відчути натхнення до літературної творчості.

      А завершився фестиваль у світлиці центральної районної бібліотеки поетично-пісенно завдяки співакам і композиторам Євгену та Вадиму Гжегожевським, які радували гостей милозвучними піснями, написаними на слова подільських авторів.


Залишити відповідь